Wyjazd na Jubileusz Klubu HDK-PCK
2016-10-26 08:42:31
Miło nam poinformować naszych krwiodawców, że w dniach 21-23.X.2016r.- delegacja naszego Klubu HDK w składzie: Włodzimierz Żabka, Alicja Cecerska-Żabka i Grzegorz Awsiukiewicz wraz ze sztandarem, wzięła udział w jubileuszu 40-lecia Klubu HDK-PCK im. Miedzianej Kropli Krwi przy KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG "RUDNA" w Polkowicach.
Prezes Piotr Marszałek zakwaterował część uczestników w Hotelu "Polkowice" i część w "Adrii", w której w niedzielę było wspaniałe śniadanie pożegnalne.

Po uroczystej Mszy Świętej, Zarząd Klubu, krwiodawcy, zaproszeni goście i delegacje Klubów z całej Polski wraz z 32 pocztami sztandarowymi złożyły kwiaty pod pomnikiem Honorowych Dawców Krwi i następnie w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonych odbyła się główna Akademia, po której był poczęstunek.

Prezes Honorowy klubu Włodzimierz Żabka udekorował replikę nowego sztandaru Odznaką Zasłużony dla Klubu HDK STRAŻAK BŁONIE oraz 3 innych działaczy. O godzinie 19-ej, w cechowni kopalni O/Rudna rozpoczął się wielki bal jubileuszowy w scenerii i przy muzyce z lat siedemdziesiątych. Na scenie przygrywał do tańca czteroosobowy zespół muzyczny ze świetną solistką. Były konkursy, loteria fantowa (obaj z Grzegorzem wygraliśmy soplicę), była karczma jak na weselach ze swojską zakąską i bimber. Jadła i picia nie brakowało. Tutaj delegacje klubów wręczały prezenty i upominki dla klubu i działaczy. Nad ranem autokar odwiózł biesiadników do hoteli. Podróż w obie strony przebiegła spokojnie. Fotorelację z jubileuszu mogą Państwo zobaczyć na naszym profilu fb https://www.facebook.com/khdkStrazak
Włodzimierz Henryk Żabka.